Hakkımızda

Uzman kadromuz ile bizler kimiz?

Görsel, işitsel, dokunsal, kinestetik algının geliştirilmesi, bu algılara ait ayrımlaştırma, dikkat ve bellek, ardışıklık yeteneklerinin artırılması, motor koordinasyon becerilerinin geliştirilmesi, fonetik farkındalığın artırılması, dinleme-konuşma-okuma-yazma becerilerinin geliştirilmesi, kavram bilgisi ve düşünme süreçlerinin desteklenmesi alanlarında çalışıyoruz.

Bireylerin kişilik yapısı, algılama özellikleri, dikkat süresine uygun, kendine özgü etkin ve verimli çalışma yöntemi bulmasına yardım etmek, çalışma isteği ve dikkat süresini artırmak, uyaranların kontrolünü geliştirmeyi öğretmek hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Tanı koymuyoruz, devlet hastanelerinde psikolog ya da psikiyatristlerin yaptığı değerlendirme ve test sonrasında ancak tanı koyulabilir ama yaptığımız değerlendirme sonrasında öğrencinin durumu, eksikleri ve disleksi belirtilerini taşıyıp taşımadığını belirliyoruz.

Hafta içi ve hafta sonu ders ücretleri değişiklik göstermektedir.

Özgül Öğrenme Güçlüğü Raporu olan öğrencilerin ders ücretlerinin raporda belirtilen kadarı devlet tarafından karşılanmaktadır.

Pazartesi hariç kurumumuz Sabah 10:00 – Akşam 19:00 arasında eğitim vermektedir.

Eğitim programımız her çocuğun ihtiyacına göre farklılık göstermektedir. Yapılan değerlendirme sonrasında eğitim programı oluşturulmaktadır.

Eğitimcilerimiz özel öğrenme güçlüğü alanında tecrübeli ve uzman kişilerdir.

Evet sadece disleksi özel öğrenme güçlüğüne eşlik eden dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu alanında eğitim veriyoruz.

Servis hizmetimiz yoktur, kurumumuz merkezi bir konumda ve metrobüs durağına sadece 10 dk yürüme mesafesindedir.

Velilerimiz bizim için ne dediler?

5 üzerinden 5 aldık!

Ağustos ayında ‘İstanbul Disleksi Merkezinde’ eğitime başladık.Eğitimcinin ne kadar önemli olduğunu, doğru eğitimle kısa sürede nasıl ilerleyebildiğimizi gördük.Artık okuduğunu anlıyor, yanlış okumaları günden güne azalıyor, daha akıcı okuyor.Yazma da düzelmeye başladı.Ergoterapi sayesinde sakarlıklar bitti.Ayakkabılarını kendi bağlıyor.Posturü değişti.En önemlisi kendisi de bu değişikliklerin farkında ve dile getiriyor.Böyle olunca kendine inanmaya başladı.

İyi ki bu kurum açıldı ve iyi ki ‘İstanbul Disleksi Merkezine’ geliyoruz.Bize yeniden umut verdiğin , geleceğe güvenle bakmamızı sağladığın için teşekkürler İSTANBUL DİSLEKSİ MERKEZİ…

 

Nurcan Atar, Emir’in Annesi

Veli

Başına gelmeyen bilmezmiş demek istiyorum… Dünyaları bizden farklı, özel çocuklar… Bende çocuğunda disleksi olan bir anneyim…

Öykü ile birlikte zorlu bir mücadelenin içine girdiğimiz bir anda, kendimizi bu kurumda bulduk…

Öykü’nün durumuyla ilgili aldığımız doğru eğitimler sonucunda sıkıntılarımızı daha rahat aşabiliyor, özel teknik içeren eğitimler ve ailemiz gibi hissettiğimiz eğitimcilerle bir çok şeyin üstesinden geldiğimizi hissetmeye çoktan başladık.

Öykü’ye ve bana şifa oldunuz sevgi dolu öğretmenlerimiz…

Ve kurumla tanışmamı sağlayan, beni dinleyen sonuna kadar destek veren Dilek Hanımcığım….

İyi ki varsınız, ve daha bir sürü iyi ki…

Dilek Kocabıyık

Veli

Ömer, selektif mutizm, kaygı bozukluğu, hiperaktivite tanılarını almış bir çocuk. Disleksi olduğunu öğrendiğimde çok korkmuştum. 1 yıl içinde 20’ye yakın kurumu ziyaret ettim. Eylül 2018’de İstanbul Disleksi Merkezi’nde eğitime başladık. Tüm korkum, kaygım yok oldu.
Oğlum kilitli bir sandıktı.Çok motive, severek ve isteyerek geliyor. Sınıfla aynı hızda öğreniyoruz. Doğru yerdeyiz, çok mutluyum.

Yasemin Ay

Veli

Ergoterapiden çok ve hızlı fayda gördük. 4 ay önce çocuğumuz çok hareketliydi.Çabuk sinirlenen, unutkan ve korkan bir çocuktu.4 ay boyunca haftada 4 saat ergoterapi gördük.2 aydan sonra değişimleri görmeye başladık.Dayısı aylar sonra, dün gördü Arda’yı.’Arda çok değişmiş, ne yapıyorsanız onu yapmaya devam edin’dedi.Ergoterapi sayesinde çocuğumuz çok yol katetti.Hareketliliği azaldı, daha az sinirleniyor, korkularını yendi, hafızası güçlendi.Çok mutluyum, çok memnunum.Diğer velilere şiddetle tavsiye ediyorum.

Merita Şen

Veli
Adres:

Şenlikköy Mah. Yeni Bağlar Sok. No:6 Florya, Bakırköy / İstanbul

Telefon:

0212 424 1 800

Mail:

info@istanbuldisleksimerkezi.com